Designer: Joomla 3.2 Templates

Aktualnosci

Dziecięce Zdrowaś MaryjoCałkiem małe, kilkuletnie, jaki i te nieco starsze – chodzące do szkoły – ponad sto dzieci z naszej parafii przez cały październik odmawiało Różaniec.

Dyspensa na 11 listopadaMieszkańcy diecezji sosnowieckiej nie muszą zachowywać piątkowego postu 11 listopada. Odpowiednią dyspensę wydał bowiem bp Grzegorz Kaszak.

Tajemnica śmierci na jazzowoW sosnowieckiej bazylice katedralnej w niedzielny wieczór, 6 listopada, młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. E. Plater oraz muzycy jazzowi śpiewem, modlitwą i teatralnymi scenkami wprowadzili obecnych w nastrój Zaduszek. Na ekranie wyświetlane były imiona i nazwiska pracowników oświaty i kultury Sosnowca, a w prezbiterium jazzowe standardy przedstawił „Hipnoza Just Duet”. Między utworami był czas na modlitwę różańcową oraz scenki teatralne, m.in. o pokonaniu śmierci i Szatana przez Chrystusa. Całość podsumował i błogosławieństwa udzielił bp Grzegorz Kaszak. Młodzież do występu przygotowali ks. Dawid Kuczek i ks. Andrzej Lis, katecheci z LO im. Plater.

Intencje możemy składać w Kancelarii Parafialnej lub w zakrystii. Przyjmujemy intencje na 2012 rok.

Zmarł Konrad Niebudek28 października, po trzech latach wycieńczającej choroby w wieku 25 lat zmarł Konrad Niebudek, były ministrant parafii katedralnej Wniebowzięci Najśw. Maryi Panny w Sosnowcu, syn Dariusza Niebudka, aktora.

Halloween – czy to tylko zabawa?,,Święto cukierka” lub ,,Święto dyni”, jak pieszczotliwie określa się Halloween w Stanach, od lat szuka sobie miejsca nad Wisłą. Szkoły organizują dyskoteki, na które nie wypada nie przyjść we wdzięcznym przebraniu wampira czy czarownicy, w restauracjach w nocy z 31 października na 1 listopada trwają podobne zabawy dla starszych, a na wystawach wielu sklepów króluje wydrążona dynia, która mile kojarzy się z jesienią, a tylko nielicznym z duszą potępioną... 

Subcategories

Thursday the 21st. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.