Designer: Joomla 3.2 Templates

Aktualnosci

Rekolekcje rozpoczynają się w niedzielę 18 grudnia.

Katedra na cyfrowoParafianie katedry w Sosnowcu, którzy w niedzielę przyjdą na Mszę św. będą mogli usłyszeć swoich duszpasterzy w nowym, cyfrowym brzemieniu. Dobiega bowiem końca demontaż starego i zakładanie nowego nagłośnienia. Pojawiły się nowe głośniki, mikrofony, wzmacniacze.

Intencje można zamawiać w Kancelarii Parafialnej i w zakrystii. Przyjmujemy intencje na 2012 rok (także Msze gregoriańskie).

Świętego Mikołaja kochają raczej wszyscy i to niezależnie od wieku. Po prostu z pewnych rzeczy się nie wyrasta. Któż z nas nie lubi miłych niespodzianek? Kto nie lubi otrzymywać prezentów? Sami też chętnie nimi obdarowujemy innych. Czas świąteczny wyzwala w nas wielkie pokłady dobra ukrywane gdzieś na co dzień. 

Konkurs o Bożym NarodzeniuZostał ogłoszony I Konkurs recytatorski "Bóg się rodzi". Zapraszamy uczniów z diecezji sosnowieckiej do poszukiwań wiersza lub fragmentu prozy związanych z Bożym Narodzeniem i zaprezentowania go podczas przesłuchań 7 stycznia. Finał konkursu zaplanowaliśmy na 12 stycznia w auli Domu Katolickiego przy katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu. Serdecznie zapraszamy!

Każdego roku, w pierwszą niedzielę Adwentu rozpoczyna się nowy rok liturgiczny, zwany także – w odróżnieniu od roku kalendarzowego – rokiem kościelnym. Czym jest ów rok kościelny nieustannie towarzyszący nam w życiu religijnym i na czym polega jego istota?

Podkategorie

Monday the 17th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.