Designer: Joomla 3.2 Templates

Aktualnosci

Hospicjum to też życieNa naszych ulicach, przy kościołach, sklepach możemy spotkać ludzi proszących o pomoc, o nasze wsparcie.

Sodalicja Mariańska„Kościół naszym domem” – pod takim hasłem odbyła się 17 września jubileuszowa, XXX już, Ogólnopolska Pielgrzymka Sodalicji Mariańskiej na Jasną Górę.

Intencje mszalneIntencje mszalne przyjmowane są w Kancelarii Parafialnej lub w zakrystii. 

Porwałem swojego biskupa z Peru do SosnowcaSosnowiecka bazylika jest przede wszystkim miejscem modlitwy, kościołem Biskupa Sosnowieckiego, ale ostatnio coraz częściej miejscem zwiedzania. Malowidła Tetmajera i Uziębły, piękne, choć jeszcze nieco podniszczone witraże, a ostatnio nowa podłoga, która nadal powstaje – to wszystko powoduje, że coraz więcej ludzi chce to zobaczyć. Ostatnio był wśród nich biskup z… Peru.

Niekończący się remont katedryNa sosnowieckiej bazylice katedralnej znowu pojawiły się rusztowania. - Południową część dachu pokrywamy blachą miedzianą oraz wymieniamy rynny, spusty. Z powodu nieszczelności, w kilkunastu miejscach przeciekała do wnętrza kościoła woda, niszcząc polichromię i witraże. Ta część dachu nie była remontowana od zbudowania kościoła, a więc już od ponad 100 lat. Roboty potrwają 2 – 3 tygodnie. Ich koszt wyniesie ponad 200 tys. zł, z czego 180 tys. zł pochodzi z dotacji Urzędu Miejskiego w Sosnowcu – wyjaśnia proboszcz ks. kan. Jan Gaik.

Imieniny Księdza Biskupa (foto)109 księży przybyło 3 września (sobota) do sosnowieckiej katedry, aby złożyć biskupowi Grzegorzowi Kaszakowi najlepsze życzenia. Kazanie w czasie Mszy św. wygłosił bp Piotr Skucha. Przypomniał w nim m.in. postać patrona naszego biskupa, czyli św. Grzegorza. W czasie Eucharystii śpiewał katedralny chór „Lutnia”. Po Mszy św. księża przeszli do Domu Katolickiego, by jeszcze raz życzyć biskupowi wszystkiego, co najlepsze.

Podkategorie

Monday the 17th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.