Designer: Joomla 3.2 Templates

Aktualnosci

II ŚWIĘTO – ŚWIĘTEGO  SZCZEPANA

 Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej katedrze. Przyjmujemy także na msze święte gregoriańskie. W naszej katedrze jest codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 do 18.00 z wyjątkiem niedziel i uroczystości. Zachęcamy do modlitwy i adoracji przed Najświętszym Sakramentem.

W każdy wtorek, o g. 8.00, odprawiana jest w kaplicy Matki Bożej , Msza święta.

 

BOŻE NARODZENIE

Jutro święto św. Szczepana – pierwszego męczennika. Msze święte odprawiane będą jak w niedzielę. Ofiary składane na tacę w dniu jutrzejszym przeznaczone są na uczelnie katolickie w Polsce.

Zakończenie Starego Roku- msza św. dziękczynna z nabożeństwem, będzie odprawiona  o godz. 16.00. Z tej racji nie będzie mszy świętej o g. 18.00.

Niech w te święta w Waszych sercach
zagości pokój, radość i szczęście.
Niechaj maleńki Jezus Wam błogosławi
w każdym dniu Nowego Roku.
Z całego serca życzymy Wam
spełnienia marzeń i wszystkiego co najlepsze!

 życzą 

Duszpasterze Parafii

Opis projektu koncepcyjnego drzwi głównych do Bazyliki Katedralnej

pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sosnowcu

 

Po ustaleniach w małym gronie konsultantów szkicu, projektu wstępnego w skali 1:20, został zrealizowany do dalszych konsultacji projekt rysunkowy, dokładniejszy drzwi spiżowych w skali 1:10.

Biorąc pod uwagę szereg aspektów związanych z architekturą Bazyliki Katedralnej, a szczególnie bogatym artystycznie wystrojem wnętrza, polichromia, witraże, - ogólne założenie projektu spiżowych drzwi głównych zostało podporządkowane ściśle związkom ideowym i teologicznym, które mają zastosowanie we wnętrzu świątyni. Stąd kompozycja i środki, które zastosowałem wraz z odpowiednią narracją teologiczną są podporządkowane warstwie semantycznej ikoniczności i estetyce konwencjonalizacji. Brama – to przejście ze świata publicum w strefę sacrum i ma tę strefę zapowiadać.

IV NIEDZIELA  ADWENTU

W piątek,  będziemy przeżywać adwentowy dzień skupienia, przygotowujący nas do Bożego Narodzenia. Ze względu na to, że księża w piątek nie idą do szkół, będziemy wszyscy służyć w konfesjonałach.

Spowiedź rozpoczniemy w piątek  o g. 8.30 do godziny 12.00, oraz po południu od godz. 16.00. Oprócz tego będziemy w tygodniu, spowiadać codziennie od g.17.00. Kto tylko chce, będzie miał okazję pojednać się z Bogiem na nadchodzące Święta. Najważniejsze jest, by Chrystus narodził się w naszych sercach.

III NIEDZIELA  ADWENTU

Dzisiaj trzecia Niedziela Adwentu zwana Niedzielą Radości. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej katedrze. Przyjmujemy także na msze święte gregoriańskie. W naszej katedrze jest codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 8.30 do 18.00 z wyjątkiem niedziel i uroczystości. Zachęcamy do modlitwy i adoracji przed Najświętszym Sakramentem. W każdy wtorek o g. 8.00, msza święta w kaplicy Matki Bożej Różańcowej.

Podkategorie

Tuesday the 17th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.