Designer: Joomla 3.2 Templates

Aktualnosci

Intencje możemy zamawiać w Kancelarii Parafialnej lub w zakrystii. Przyjmujemy intencje na 2012 rok (także Msze gregoriańskie).

 

Ruch Domowego Kościoła zwany jest popularnie Oazą Rodzin. Jest to posoborowy ruch świeckich skierowany do małżeństw sakramentalnych chcących pełniej realizować swoje małżeńskie powołanie oraz obficiej czerpać łaski płynące z sakramentu małżeństwa.

Napisali: dalsze prace przy katedrzeZa niespełna trzy tygodnie w sosnowieckiej bazylice katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny rozpoczną się prace przy nowym nagłośnieniu. - Potrwają około tygodnia. W tym czasie zostanie wymienione całe dotychczasowe okablowanie, czyli dobrych kilka kilometrów kabli - mówi ks. Jan Gaik, proboszcz katedry. Od połowy grudnia w katedrze pojawi się cyfrowa jakość... głosu.

O rodzinie mówi się dość dużo, ale niestety rzadko mówi się dobrze. W mediach najczęściej prezentowane są rodziny dysfunkcyjne, w których nie ma miłości, gdzie panuje przemoc i wszelkie odmiany patologii. Potwierdzeniem tezy, że nie warto brać ślubu, mają być statystyki ukazujące liczbę rozwodów i zdrad małżeńskich. To co kiedyś wydawało się niewyobrażalne, na naszych oczach staje się faktem. W Sejmie czekają już projekty ustaw o tzw. związkach partnerskich, w myśl których związki osób tej samej płci będą posiadały te same prawa, co związki mężczyzny i kobiety. Czyż nie jest to programowe niszczenie tradycyjnej rodziny, opartej na wartościach chrześcijańskich?

Św. Augustyn napisał: "Cóż wielkiego było dla Króla wieków stać się także Królem ludzi? I nie po to jest Królem Izraela, aby wyciskać podatki, mieć do swojej dyspozycji uzbrojone wojsko, czy też, aby zwyciężyć wrogów widzialnych. Jest on Królem Izraela, co rządzi umysłami, bo jest wieczystym doradcą; bo tych, co w Niego wierzą, w Nim mają ufność i Go miłują, wiedzie do królestwa niebieskiego"

Intencje (także Msze gregoriańskie) możemy zamawiać w Kancelarii Parafialnej lub w zakrystii. Przyjmujemy intencje na rok 2012.

Podkategorie

Monday the 24th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.