Designer: Joomla 3.2 Templates

Aktualnosci

Bp Kaszak do Akcji Katolickiej: brońcie krzyża i rodzinyDo obrony krzyża w życiu publicznym oraz do uczenia szacunku do życia wezwał bp Grzegorz Kaszak członków Akcji Katolickiej Diecezji Sosnowieckiej. Mówił o tym w czasie Mszy św. w katedrze z okazji 16 – lecia tej organizacji katolików świeckich. Sosnowiecki ordynariusz podziękował członkom Akcji Katolickiej za postawienie krzyża na miejscu spotkania z Janem Pawłem II na Placu Papieskim. Bp Grzegorz Kaszak zachęcał, by świeccy włączyli się w promowanie rodziny, jako związku kobiety i mężczyzny. Dr Jan Majzner, prezes Akcji Katolickiej przyznaje, że członkowie tej organizacji czynią to od momentu jej powstania w 1995 roku. Obecnie Akcja Katolicka jest obecna w 55 parafiach diecezji sosnowieckiej i liczy około 500 członków.

Dzień Niepodległości w katedrze (foto)„Hasła antyklerykalne, których realizacja poprawiłaby rzekomo kondycję, także gospodarczą, naszego kraju – to populizm!” – mówił bp Grzegorz Kaszak 11 listopada w sosnowieckiej katedrze. Przewodniczył Mszy za Ojczyznę z udziałem m.in. przedstawicieli władz miasta, samorządu oraz młodzieży ze Związku Strzeleckiego „Strzelec”.

Dziecięce Zdrowaś MaryjoCałkiem małe, kilkuletnie, jaki i te nieco starsze – chodzące do szkoły – ponad sto dzieci z naszej parafii przez cały październik odmawiało Różaniec.

Dyspensa na 11 listopadaMieszkańcy diecezji sosnowieckiej nie muszą zachowywać piątkowego postu 11 listopada. Odpowiednią dyspensę wydał bowiem bp Grzegorz Kaszak.

Tajemnica śmierci na jazzowoW sosnowieckiej bazylice katedralnej w niedzielny wieczór, 6 listopada, młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. E. Plater oraz muzycy jazzowi śpiewem, modlitwą i teatralnymi scenkami wprowadzili obecnych w nastrój Zaduszek. Na ekranie wyświetlane były imiona i nazwiska pracowników oświaty i kultury Sosnowca, a w prezbiterium jazzowe standardy przedstawił „Hipnoza Just Duet”. Między utworami był czas na modlitwę różańcową oraz scenki teatralne, m.in. o pokonaniu śmierci i Szatana przez Chrystusa. Całość podsumował i błogosławieństwa udzielił bp Grzegorz Kaszak. Młodzież do występu przygotowali ks. Dawid Kuczek i ks. Andrzej Lis, katecheci z LO im. Plater.

Intencje możemy składać w Kancelarii Parafialnej lub w zakrystii. Przyjmujemy intencje na 2012 rok.

Subcategories

Monday the 22nd. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.