Designer: Joomla 3.2 Templates

1.11.20.              UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Dziękujemy tym wszystkim, którzy pamiętając o swoich zmarłych, zamawiają w ich intencji msze święte.  Pięknym darem jest msza święta gregoriańska. Ze względu na duże zainteresowanie, tymi mszami, prosimy o rezerwacje na przyszły rok.

Dzisiaj, porządek mszy św. w katedrze tak jak w niedzielę, nie będzie tylko mszy św. o g. 16.00.

Ze względu na zamknięte cmentarze w tych dniach, możemy zyskiwać odpust za zmarłych, codziennie przez cały miesiąc, nawiedzając kościół, przyjmując Komunię św. Wiemy, że tradycją było w tych dniach, udawać się na cmentarze. Niestety epidemia pisze nową historię i musimy z tym żyć. Możemy zapalić znicz na placu katedralnym, pomodlić się w katedrze lub w domu. Te modlitwy za naszych zmarłych na pewno będą wysłuchane.

Wypominki możemy zamawiać w kancelarii lub w zakrystii.

Wypominki jednorazowe, będą czytane jutro, po mszy św. o g. 9.00.

Jutro Dzień Zaduszny, to dzień szczególnej modlitwy z naszych zmarłych. Msze św. jutro o g. 7.00, 9.00 i 0 18.00. Korzystajmy z tej okazji, pamiętając o tych, którzy odeszli spośród nas.

Od jutra zapraszamy przez osiem dni na różaniec za zmarłych, polecanych w wypominkach oktawalnych. Przychodźmy jak najliczniej na tę piękną modlitwę.

We wtorek o g. 8.00, msza św. w kaplicy Matki Bożej.  Modlić się będziemy za chorych.

Rozpoczęły się prace, przy czyszczeniu elementów kamiennych nad głównym wejściem do katedry. Okazało się, że w wielu miejscach kamień jest taka bardzo zniszczony, że musi być wymieniany, aby nie spadał na idących do świątyni. Prace są tak poważne, że rusztowanie musi pozostać do wiosny. W ty czasie musimy też starać się o dofinansowanie tych prac, ponieważ Parafii nie jest stać na duży wydatek.

Prosimy o zakładanie w kościele maseczek, zakrywając usta i nos. Noszenie maseczek obowiązuje nas także na zewnątrz. Dbajmy o siebie i innych zachowując przepisy sanitarne. Módlmy się o ustanie epidemii. Tak wielu ludzi odchodzi do wieczności. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Możemy nabywać nowy album, o naszej katedrze w najnowszej wersji.

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej świątyni.

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Dziękując za wspólną modlitwę, wszystkim solenizantom, jubilatom, Gościom oraz naszym parafianom, życzymy dużo łask od Matki Bożej Wniebowziętej. Na piękne przeżywanie niedzieli i nowego tygodnia,  życzymy „Szczęść Boże”.

Thursday the 20th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.