Designer: Joomla 3.2 Templates

8.11.20.                                           32  NIEDZIELA ZWYKŁA

Dziękujemy tym wszystkim, którzy pamiętając o swoich zmarłych, zamawiają w ich intencji msze święte.  Pięknym darem jest msza święta gregoriańska.                                                         

Różaniec za zmarłych o g. 17.15, do poniedziałku.

Wypominki roczne możemy zamawiać w kancelarii lub w zakrystii.

We wtorek o g. 8.00, msza św. w kaplicy Matki Bożej.  Modlić się będziemy za wdowy i wdowców.

W środę przypada 102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, święto narodowe.        Msze św. w katedrze o g. 7.00, 9.00, 12.00 i o 18.00. O godz. 12.00, modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny.

W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

- w poniedziałek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,                              

- we wtorek – św. Leona Wielkiego,                                                                                          

- w środę – św. Marcina,                                                                                                            

- w czwartek - św. Jozafata,                                                                                                               

- w piątek –  pierwszych męczenników Polsk                                                                           

W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej Parafii wizytacja biskupia, którą przeprowadzi Ks. Bp Grzegorz. O g. 7.00, będzie powitanie Ks. Biskupa. Na wszystkich mszach świętych Ks. Bp będzie głosił kazania. Zakończenie wizytacji, mszą św. o g. 18.00. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do licznego uczestnictwa w mszach świętych.

W naszej Parafii, będzie organizowana, Grupa Modlitewna Ojca Pio. W naszej katedrze będą relikwie św. Ojca Pio, które w uroczysty sposób będą wprowadzone do naszej świątyni w czasie rekolekcji wielkopostnych.

Trwają prace, przy czyszczeniu elementów kamiennych nad głównym wejściem do katedry. Okazało się, że w wielu miejscach kamień jest taka bardzo zniszczony, że musi być wymieniany, aby nie spadał na idących do świątyni. Prace są tak poważne, że rusztowanie musi pozostać do wiosny. W ty czasie musimy też starać się o dofinansowanie tych prac, ponieważ Parafii nie jest stać na duży wydatek.

Prosimy o zakładanie w kościele maseczek, zakrywając usta i nos. Noszenie maseczek obowiązuje nas także na zewnątrz. Dbajmy o siebie i innych zachowując przepisy sanitarne. Módlmy się o ustanie epidemii. Tak wielu ludzi odchodzi do wieczności. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Możemy nabywać nowy album, o naszej katedrze w najnowszej wersji.                   Dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej świątyni.

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.         Dziękując za wspólną modlitwę, wszystkim solenizantom, jubilatom, Gościom oraz naszym parafianom, życzymy dużo łask od Matki Bożej Wniebowziętej. Na piękne przeżywanie niedzieli i nowego tygodnia,  życzymy „Szczęść Boże”.

Saturday the 13th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.