Designer: Joomla 3.2 Templates

15.11.20.                     33 NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

Przeżywamy dzisiaj w naszej Parafii wizytację biskupią, której dokonuje J. E. Ks. Bp Grzegorz Kaszak, Pasterz naszej Diecezji. Ks. Bp kieruje do nas Słowo Boże, utwierdzając nas w wierze, w tych jakże trudnych czasach dla naszej Ojczyzny i dla Kościoła. Wizytacja zakończy się mszą świętą o g. 12.00.

Dziękujemy, tym wszystkim, którzy mimo pandemii, przychodzą do świątyni, by się modlić wspólnie. My się modlimy za Was, i prosimy o modlitwę w naszej intencji.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy pamiętając o swoich zmarłych, zamawiają w ich intencji msze święte.  Pięknym darem jest msza święta gregoriańska.                                                          

Wypominki roczne możemy zamawiać w kancelarii lub w zakrystii.

We wtorek o g. 8.00, msza św. w kaplicy Matki Bożej. 

W piątek o g. 18.30, zapraszamy mężczyzn na Drogę Krzyżową.

W naszej Parafii, będzie organizowana, Grupa Modlitewna Ojca Pio. W naszej katedrze będą relikwie św. Ojca Pio, które w uroczysty sposób będą wprowadzone do naszej świątyni w czasie rekolekcji wielkopostnych.

Zakończone zostały  prace, przy czyszczeniu elementów kamiennych nad głównym wejściem do katedry. Okazało się, że w wielu miejscach kamień jest taka bardzo zniszczony, że musi być wymieniany, aby nie spadał na idących do świątyni. Prace są tak poważne, że rusztowanie musi pozostać do wiosny. Od poniedziałku zaczną się prace przy konserwacji kamienia oraz figury Pana Jezusa.  Teraz musimy też starać się o dofinansowanie tych prac, ponieważ Parafii nie jest stać na duży wydatek.

Prosimy o zakładanie w kościele maseczek, zakrywając usta i nos. Noszenie maseczek obowiązuje nas także na zewnątrz. Dbajmy o siebie i innych zachowując przepisy sanitarne. Módlmy się o ustanie epidemii. Tak wielu ludzi odchodzi do wieczności. Polecajmy ich Bożemu Miłosierdziu.

Mamy włączone ogrzewanie w naszej katedrze.

Możemy nabywać nowy album, o naszej katedrze w najnowszej wersji.                  

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej świątyni.

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.        

Dziękując za wspólną modlitwę, wszystkim solenizantom, jubilatom, Gościom oraz naszym parafianom, życzymy dużo łask od Matki Bożej Wniebowziętej. Na piękne przeżywanie niedzieli i nowego tygodnia,  życzymy „Szczęść Boże”.

Księdza Biskupa prosimy o pasterskie błogosławieństwo.

Thursday the 20th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.