Designer: Joomla 3.2 Templates

29.11.20.                            1 NIEDZIELA ADWENTU

Dziękujemy, tym wszystkim, którzy mimo pandemii, przychodzą do świątyni, by się modlić wspólnie. My się modlimy za Was, i prosimy o modlitwę w naszej intencji.

Dzisiaj I niedziela Adwentu, rozpoczyna nowy rok liturgiczny i czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

Dziękujemy tym wszystkim, którzy pamiętając o swoich zmarłych, zamawiają w ich intencji msze święte.  Pięknym darem jest msza święta gregoriańska.           

                                               

Wypominki roczne możemy zamawiać w kancelarii lub w zakrystii.

Od poniedziałku, będą odprawiane msze św. roratnie o g. 18.00. Dzieci zapraszamy z lampionami w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki.

We wtorek o g. 8.00, msza św. w kaplicy Matki Bożej. Modlić się będziemy za chorych.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek, spowiedź od g. 17.30. W sobotę nabożeństwo maryjne, o g. 8.00.

W tym tygodniu w liturgii przypada:                                                                  

- poniedziałek, św. Andrzeja Apostoła,

- we wtorek – św. Franciszka Ksawerego, w piątek, św. Barbary. Na mocy dyspensy udzielonej przez ks. bpa Grzegorza w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych

Od dzisiaj, możemy zapisywać się do Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio. Ze względu na to, że otrzymaliśmy już relikwie Ojca Pio, będą one uroczyście wniesione do katedry podczas rekolekcji adwentowych, które będą w dniach 20, 21, 22 grudzień. Rekolekcje wygłosi Ojciec Roman, z zakonu Ojców Kapucynów z Tenczyna, którym patronuje ich współbrat O. Pio.

Trwają prace konserwatorskie, przy kamieniu, nad wejściem do katedry i przy wejściu do zakrystii oraz kotłowni.

Od poniedziałku, Pan Organista i Panowie Kościelni, będą roznosić po naszej Parafii, poświęcone opłatki na stół wigilijny. Będą także zostawiać w rodzinach, życzenia świąteczne, od kapłanów pracujących w Parafii katedralnej. Prosimy, o życzliwe przyjęcie, przedstawicieli naszej wspólnoty, którzy codziennie pracują w naszej świątyni.

Mamy włączone ogrzewanie w naszej katedrze.

Możemy nabywać nowy album, o naszej katedrze w najnowszej wersji.                  

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej świątyni.

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.        

Dziękując za wspólną modlitwę, wszystkim solenizantom, jubilatom, Gościom oraz naszym parafianom, życzymy dużo łask od Matki Bożej Wniebowziętej. Na piękne przeżywanie niedzieli i nowego tygodnia,  życzymy „Szczęść Boże”.

Thursday the 20th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.