Designer: Joomla 3.2 Templates

25.12.20.                  BOŻE NARODZENIE

 

Dzisiaj jeszcze pasterka o g. 23.00.

W I Święto, nie będzie mszy św. o g. 7.00 rano. Pierwsza msza święta w I święto o g. 9.00. Dajmy trochę odpoczynku Panom: organiście i kościelnym, którzy przez cały dzień posługują  w katedrze.                                                                         

Ofiary składane na tacę w I święto przeznaczone będą na dalsze prace renowacyjne kamienia, nad wejściem do w naszej katedry.

W II święto – św. Szczepana, msze św. jak w niedzielę.

Ofiary składane w II święto przeznaczone są tradycyjne na uczelnie katolickie w Polsce.                                                                                                 

Zakończenie Starego Roku- msza św. dziękczynna z nabożeństwem, będzie odprawiona o godz. 16.00.        Przyjdźmy podziękować Bogu za kończący się następny rok, w naszym życiu. Mszy św. będzie przewodniczył Ks. Bp Grzegorz – Pasterz naszej Diecezji.   Nie będzie mszy świętej o g. 18.00.          

Od Nowego Roku, w naszej katedrze, z powodu pandemii, msze św.  w niedziele i w uroczystości będą odprawiane: pierwsza msza św. o g. 8.00, następnie o 10.00 dla dzieci i suma  12.00. Po południu bez zmian o g. 16.00 i o 18.00. Prosimy, zwrócić na to uwagę.

Możemy nabywać nowy album o naszej katedrze.

W najbliższą  niedzielę przypada święto Świętej Rodziny. Jest to święto patronalne Rodzin Katolickich. Podczas mszy św. o g. 12.00 będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Serdecznie na tę mszę świętą zapraszamy wszystkie małżeństwa.

 

Dzisiaj możemy nabywać nowy numer gazetki Echo Katedry.

Dziękuję za wszystkie ofiary, składane na naszą świątynię.

Na piękne i radosne Święta Bożego Narodzenia składamy wszystkim Gościom oraz naszym Parafianom przede wszystkim: zdrowia, Bożej opieki na każdy dzień. Podnieś rękę Boże Dziecię i Wszystkim Błogosław.

Chorym i cierpiącym daj łaskę zdrowia i dobrych opiekunów.

Wednesday the 8th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.