Designer: Joomla 3.2 Templates

31.01.21.                    4 NIEDZIELA ZWYKŁA

Pamiętajmy o naszych zmarłych rodzicach, małżonkach, krewnych, zamawiając w ich intencji msze świętą. Pięknym darem jest msza święta gregoriańska. 

Kto, chce skorzystać ze spowiedzi w tygodniu, rano, prosimy przychodzić piętnaście minut przed mszą świętą.

We wtorek, przypada święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. To Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o g. 7.00, 9.00 i o 18.00. w ten wtorek, nie będzie mszy w kaplicy Matki Bożej. W czasie mszy świętych, będzie poświęcenie świec. Przynieśmy świece do błogosławieństwa.  Ofiary w tym dniu składane na tacę,  przeznaczone na zakony klauzurowe.

W tym tygodniu, przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek o g. 18.30 – Droga Krzyżowa dla pań.

W sobotę, nabożeństwo maryjne po mszy św. o g. 8.00.

Od 6 do 13 lutego w naszej sosnowieckiej bazylice katedralnej gościć będziemy Monstrancję z ołtarza w Medjugorie.  Monstrancja jest materialnym znakiem przynależności sanktuarium w Medjugorie do „Dzieła 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”.  Idea 12 gwiazd polega na utworzeniu na świecie dwunastu ośrodków wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju. Obecnie istnieje 8 światowych Centrów Modlitwy o Pokój, m.in. w Betlejem, w Medjugorie, w Kazachstanie, na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Korei Południowej, w Rwandzie, na Filipinach i w polskim Niepokalanowie. Wszystkie ołtarze wraz z monstrancjami wykonywane są przez Mariusza Drapikowskiego, znanego i cenionego bursztynnika z Gdańska.  Adoracja Najświętszego Sakramentu w tej szczególnej monstrancji w intencji pokoju odbywać się będzie codziennie w kaplicy adoracji w naszej katedrze. Warto przyjść na adorację i zobaczyć przepiękną monstrancję, która wędruje po całym świecie.

Monstrancja do katedry zostanie przywieziona w piątek wieczorem 5 lutego i będzie u nas do 13 lutego. Codziennie będzie adoracja, przez cały dzień Najświętszego Sakramentu w Monstrancji z Medjugorie, z wyjątkiem niedzieli. W niedzielę adoracja będzie od g. 17.00 do 18.00. W sobotę, nabożeństwo maryjne, po mszy świętej o g. 8.00, rozpocznie adoracje w monstrancji z Medjugorie.

Możemy nabywać album, o naszej katedrze, w najnowszej wersji.                   

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na tacę i w kopertach na dalsze prace renowacyjne, naszej świątyni.

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.        

Dziękując za wspólną modlitwę, i obecność,  wszystkim solenizantom, jubilatom, Gościom oraz naszym Parafianom, życzymy dużo łask od Matki Bożej Wniebowziętej. Na piękne przeżywanie niedzieli i nowego tygodnia w zdrowiu,  wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

 

Thursday the 20th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.