Designer: Joomla 3.2 Templates

21.02.21.                  1 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Pamiętajmy o naszych zmarłych rodzicach, małżonkach, krewnych, zamawiając w ich intencji msze świętą. Pięknym darem jest msza święta gregoriańska. 

Kto, chce skorzystać ze spowiedzi w tygodniu, rano, prosimy przychodzić piętnaście minut przed mszą świętą.

We wtorek, o g. 8.00, msza święta w kaplicy Matki Bożej. Modlić się będziemy za zmarłych.

W niedziele Wielkiego Postu, podczas mszy świętej o g. 18.00, będzie kazanie o Męce Pańskiej, a po mszy świętej Nabożeństwo Gorzkich Żali, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek,  dla dzieci o 16.00, dla starszych o g. 17.15., dla młodzieży o g. 18.30. W  Wielkim Poście, nie będzie dodatkowych nabożeństw Drogi Krzyżowej dla kobiet i mężczyzn.

Trwają prace renowacyjne, przy ołtarzu św. Zyty. To żmudna praca. Zdejmowana jest stara warstwa złoceń i malatury i przygotowanie do nowych złoceń i nowego malowania. Po mszy świętej, można podejść do bocznego ołtarza i zobaczyć wykonywane prace.

Możemy nabywać album, o naszej katedrze, w najnowszej wersji.   

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na tacę i w kopertach na dalsze prace renowacyjne, naszej świątyni.

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.        

Dziękując za wspólną modlitwę, i obecność,  wszystkim solenizantom, jubilatom, Gościom oraz naszym Parafianom, życzymy dużo łask od Matki Bożej Wniebowziętej. Na piękne przeżywanie niedzieli i nowego tygodnia w zdrowiu,  wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

 

Wednesday the 8th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.