Designer: Joomla 3.2 Templates

14.03.21.               4  NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Pamiętajmy o naszych zmarłych rodzicach, małżonkach, krewnych, zamawiając w ich intencji msze świętą. Pięknym darem jest msza święta gregoriańska.

Kto, chce skorzystać ze spowiedzi w tygodniu, rano, prosimy przychodzić piętnaście minut przed mszą świętą.

We wtorek, o g. 8.00, msza święta w kaplicy Matki Bożej.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu, podczas mszy świętej o g. 18.00, będzie kazanie o Męce Pańskiej, a po mszy świętej Nabożeństwo Gorzkich Żali, przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. Cieszy nas coraz większa obecność na Gorzkich Żalach naszych Parafian. Serdecznie zapraszamy na to piękne nabożeństwo.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek,  dla dzieci o 16.00, dla starszych o g. 17.15., dla młodzieży o g. 18.30. 

W piątek, 19 marca, przypada Uroczystość św. Józefa. Zapraszamy wszystkich na msze święte o g. 7.00, 8.00 i o 18.00. Podczas każdej mszy świętej, będzie oddanie naszej Parafii opiece św. Józefa. Serdecznie zapraszamy. Z racji uroczystości w najbliższy piątek nie ma postu.                                                                                   

Rekolekcje wiekopostne rozpoczniemy, 21 marca, w 5 Niedzielę Wielkiego Postu. Pierwsza nauka rekolekcyjna w sobotę o g. 18.00. Nauki rekolekcyjne będzie głosił ojciec Piotr z zakonu Ojców Kapucynów.

Bardzo serdecznie dziękujemy, tym osobom, które sprzątały katedrę we wtorek i w piątek. W tym tygodniu zapraszamy chętnych, w poniedziałek  i w piątek o g. 9.00.

Możemy nabywać album, o naszej katedrze, w najnowszej wersji. 

Jak co roku, w Niedzielę Palmową, odbędzie się konkurs w naszej katedrze na najwyższą i najładniejszą palmę. Rozstrzygnięcie konkursu po mszy św. o g.10.00. 

W najbliższy piątek 19 .03 o godz. 15.00 podopieczni, wolontariusze i pracownicy Hospicjum Sosnowieckiego będą odprawiali Drogę Krzyżową w intencji naszej Parafii, w duchu wdzięczności za okazywaną pomoc. To nabożeństwo będzie transmitowane na hospicyjnym kanale YouTube. Zapraszamy do włączenia się w tę modlitwę. Link do transmisji będzie można znaleźć  na stronie naszej Parafii   

Link do transmisji: https://youtu.be/eJUoT3x1deo

Zakończone zostały prace oczyszczające drewniane elementy ołtarza św. Zyty. Teraz będą te elementy malowane i złocone.

W tym tygodniu, będą wstawione, nowe mosiężne drzwi do zakrystii, od strony południowej, autorstwa Pana Prof. Czesława Dźwigaja z Krakowa. 

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na tacę i w kopertach na dalsze prace renowacyjne, naszej świątyni.

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.         

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę, i obecność.  Drogim solenizantom, jubilatom, Gościom oraz naszym Parafianom, życzymy dużo łask od Matki Bożej Wniebowziętej. Na piękne przeżywanie niedzieli i nowego tygodnia w zdrowiu,  wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

Wednesday the 8th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.