Designer: Joomla 3.2 Templates

21. 03. 21.        5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które będą trwały : dzisiaj, w poniedziałek, wtorek i zakończenie w środę. W te dni, msze św. z kazaniami rekolekcyjnymi o g. 9.00 i 18.00. Spowiedź codziennie podczas mszy świętych. W środę o g. 9.00, msza święta z Sakramentem Namszczenia. Pomóżmy starszym i chorym w przybyciu do świątyni. We wtorek spowiedź od g. 8.30 do 10.00 i od g. 17.00. Skorzystajmy z tego czasu łaski.

Za tydzień Niedziela Palmowa. Na każdej mszy świętej będzie poświęcenie palm. Ze względu na zaostrzenia sanitarne, w związku z pandemią, odwołujemy konkurs palm w katedrze.

W czwartek, 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. 29 rocznica powstania diecezji sosnowieckiej. Msze św. g. 7.00, 8.00, 18.00.

W przyszłą niedzielę przypada 12 rocznica święceń biskupich ks. bpa Grzegorza Kaszaka. Módlmy się, aby dobry darzył naszego Pasterza swoim błogosławieństwem. O g. 12.00, w przyszłą niedzielę, ks. bp będzie przewodniczył mszy świętej.

Bardzo serdecznie dziękujemy, tym osobom, które sprzątały katedrę we wtorek i w piątek. W tym tygodniu zapraszamy chętnych, w poniedziałek  i w piątek o g. 10.00.

Zakończone zostały prace oczyszczające drewniane elementy ołtarza św. Zyty. Teraz będą te elementy malowane i złocone. Cały ołtarz ma być gotowy na Wielkanoc.

Ze względu na pandemię, możemy  pogrzeby odprawiać w katedrze ze  względu na większą ilość miejsca niż w kaplicach na cmentarzach, gdzie może wejść tylko kilka osób. W katedrze mamy ciepło i wygodnie można uczestniczyć we mszy św. pogrzebowej, a po mszy św. przejeżdżamy na cmentarz.

W tym tygodniu, zostały wstawione nowe mosiężne drzwi do zakrystii, od strony południowej, autorstwa Pana Prof. Czesława Dźwigaja z Krakowa.  Koszt tych drzwi to 60 tys. złotych.

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na tacę i w kopertach na dalsze prace renowacyjne, naszej świątyni.         Ofiary składane ba tacę w przyszłą niedzielę, przeznaczone będą na ogrzewanie katedry.

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.        

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę, i obecność.  Drogim solenizantom, jubilatom, Gościom oraz naszym Parafianom, życzymy dużo łask od Matki Bożej Wniebowziętej. Na piękne przeżywanie niedzieli i nowego tygodnia w zdrowiu,  wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

Wednesday the 8th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.