Designer: Joomla 3.2 Templates

2. 05. 21.                   5  NIEDZIELA  WIELKANOCNA

Pamiętajmy o naszych zmarłych rodzicach, małżonkach, krewnych, zamawiając w ich intencji msze świętą. Pięknym darem jest msza święta gregoriańska. Msze gregoriańskie przyjmujemy  już na przyszły rok.

Kto, chce skorzystać ze spowiedzi w tygodniu, rano, prosimy przychodzić piętnaście minut przed mszą świętą.

We wtorek, o g. 8.00, msza święta w kaplicy Matki Bożej. Modlić się będziemy za chorych. Będzie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

Nabożeństwa majowe codziennie o g. 17.30.

W poniedziałek, 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. tak jak w niedzielę. O godz. 12.00, modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny i naszego Miasta.

We wtorek wspominamy św. Floriana – patrona strażaków.

W sobotę uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika – Patrona Polski.

W tym tygodniu przypada  pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

Diakon Wojciech, kończy dzisiaj praktykę diakońską w naszej Parafii. Teraz będzie przygotowywał się do przyjęcia święceń kapłańskich, które otrzyma  w naszej katedrze 22 maja. Dziękujemy za jego posługę diakońską wśród nas, za jego życzliwość i uprzejmość wobec innych. Módlmy się w jego intencji, by jak najlepiej przygotował się do najważniejszej decyzji w życiu – pójścia za Chrystusem Najwyższym Kapłanem.

Jeśli ktoś z Panów chciałby podjąć pracę kościelnego w naszej Parafii, serdecznie zapraszamy.

Trwają dalsze prace, przy złoceniu ołtarza św. Zyty. Już widać coraz więcej odnowionych części.

Przypominamy o zakładaniu przez wszystkich obecnych, na nabożeństwach maseczek zakrywając usta i nos. Jeżeli ktoś zapomni maseczki, możemy ją otrzymać w zakrystii. 

Dziękuje za wszystkie ofiary składane na potrzeby katedry.

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Dziękujemy, tym, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali katedrę. Chętnych do pomocy zapraszamy w poniedziałki i piątki o g. 9.00. 

Spotkania dla Rodziców, przed I Komunią dzieci,  dla wszystkich szkół, kl. III i IV, będzie we wtorek o g. 18.30 – w katedrze.     

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę, i obecność.  Drogim solenizantom, jubilatom, Gościom oraz naszym Parafianom, życzymy dużo łask od Matki Bożej Wniebowziętej. Na piękne przeżywanie niedzieli i nowego tygodnia w zdrowiu,  wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

Wednesday the 8th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.