Designer: Joomla 3.2 Templates

23. 05. 21. UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

Pamiętajmy o naszych zmarłych rodzicach, małżonkach, krewnych, zamawiając w ich intencji msze świętą. Pięknym darem jest msza święta gregoriańska. Msze gregoriańskie przyjmujemy  już na przyszły rok.

Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o g. 7.00, 8.00 i o 18.00.

W środę przypada Dzień Matki. Módlmy się w intencji wszystkich matek tych żyjących i za te, które przeszły już do wieczności.

W czwartek będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres Komunii wielkanocnej.

Kto, chce skorzystać ze spowiedzi w tygodniu, rano, prosimy przychodzić piętnaście minut przed mszą świętą.

We wtorek, o g. 8.00, msza święta w kaplicy Matki Bożej. Modlić się będziemy za zmarłych.

Na nabożeństwa majowe, zapraszamy codziennie o g. 17.30.

Zakończone zostały prace przy odnowieniu ołtarza św. Zyty. Już prezentuje się pięknie w całej okazałości.

Przy wejściu do zakrystii, wystawione mamy relikwie świętych, które posiadamy w naszej katedrze. Możemy, za wstawiennictwem, tych świętych, modlić się w szczególnych intencjach.

Uroczystość Pierwszej Komunii św. będzie w sobotę o g. 11.00 i 12.30. Spotkanie dla Rodziców z omówieniem tej uroczystości w czwartek o g. 18.30 w katedrze. Odbiór strojów komunijnych, w poniedziałek od 16.00 do 17.30. Spowiedź dla dzieci ze szkoły nr 4 w piątek o g. 15.30, dla szkoły nr 22, od g. 16.30.

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby katedry.   Zachęcamy do nabywania prasy religijnej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Dziękujemy, tym, którzy w ubiegłym tygodniu sprzątali katedrę. Chętnych do pomocy zapraszamy w poniedziałki i piątki o g. 9.00. 

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę, i obecność.  Drogim solenizantom, jubilatom, Gościom oraz naszym Parafianom, życzymy dużo łask od Matki Bożej Wniebowziętej. Na piękne przeżywanie niedzieli i nowego tygodnia w zdrowiu,  wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

Saturday the 13th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.