Designer: Joomla 3.2 Templates

13.06.21.                11 NIEDZIELA ZWYKŁA

Pamiętajmy o naszych zmarłych rodzicach, małżonkach, krewnych, zamawiając w ich intencji msze świętą. Pięknym darem jest msza święta gregoriańska. Msze gregoriańskie przyjmujemy  już na przyszły rok.

Kto, chce skorzystać ze spowiedzi w tygodniu, rano, prosimy przychodzić piętnaście minut przed mszą świętą.

Dzisiaj po mszy św. o g. 18.00, nabożeństwo fatimskie z procesją wokół katedry.

W poniedziałek ks. bp Piotr Skucha będzie obchodził 51 rocz. Kapłaństwa, a w piątek, ks. bp Grzegorz będzie obchodził 32 rocz. święceń kapłańskich. Pamiętajmy o naszych pasterzach w modlitwie.

We wtorek, o g. 8.00, msza święta w kaplicy Matki Bożej.

W czwartek, przypada uroczystość, św. Brata Alberta, głównego patrona naszej Diecezji Sosnowieckiej. Mszy św. o g. 7.00, będzie przewodniczył Ks. Bp Grzegorz. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

W  piątek, o g. 18.30, Droga Krzyżowa dla kobiet i mężczyzn .

Na nabożeństwa czerwcowe, zapraszamy codziennie o g. 17.30.

23 sierpnia z naszej diecezji wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku z racji pandemii pielgrzymka odbędzie się pod pewnymi obostrzeniami, jednak będzie możliwość uczestnictwa w niej. Zapisu na pielgrzymkę można dokonać wyłącznie, osobiście w zakrystii po każdej Mszy św. Zapisy potrwają tylko do 27 czerwca. Osoby zaszczepione pełną dawką szczepionki, prosimy o okazanie przy zapisie potwierdzenia szczepienia, umożliwi to udział w pielgrzymce większej ilości osób. Więcej informacji można otrzymać w zakrystii u ks. Pawła.  Zachęcamy do udziału w pielgrzymce.

Dziękuje za wszystkie ofiary składane na potrzeby katedry, które przeznaczamy na odnowiony ołtarza św. Zyty.

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę, i obecność.  Drogim solenizantom, jubilatom, Gościom oraz naszym Parafianom, życzymy dużo łask od Matki Bożej Wniebowziętej. Na piękne przeżywanie niedzieli i nowego tygodnia w zdrowiu,  wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

Thursday the 20th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.