Designer: Joomla 3.2 Templates

27.06.21.                   13  NIEDZELA ZWYKŁA

Chcąc przyjść z pomocą naszym zmarłym, pamiętajmy, o mszy św. w ich intencji. To jest najpiękniejszy dar, jaki możemy im ofiarować. Msze św. gregoriańskie, możemy zamawiać na przyszły rok.

W czasie wakacji, spowiedź będzie tylko przed mszą świętą rano i wieczorem.

We wtorek uroczystość św. apostołów Piotra i Pawła. Z tej racji mszy śa). o g. 8.00, będzie przewodniczył J. E. Ks. Bp Grzegorz. Będzie modlił się za papieża Franciszka i za jego dzieła. Ofiary składane we wtorek na tacę przeznaczone są na Stolicę Apostolską.

We wtorek o g. 8.00, modlić się będziemy za naszych zmarłych. Msza św. będzie odprawiona przy głównym ołtarzu.

W tym tygodniu przypada I czwartek, pierwszy piątek i I sobota miesiąca.

Od 1 lipca, msze św., odprawiane będą w tygodniu o g. 8.00 i o 18.00, w niedziele nie będzie mszy św. o godz. 16.00 .

Na nabożeństwa czerwcowe, zapraszamy codziennie o g. 17.30.

23 sierpnia z naszej diecezji wyruszy piesza pielgrzymka na Jasną Górę. W tym roku z racji pandemii pielgrzymka odbędzie się pod pewnymi obostrzeniami, jednak będzie możliwość uczestnictwa w niej. Zapisu na pielgrzymkę można dokonać wyłącznie, osobiście w zakrystii po każdej Mszy św. Więcej informacji można otrzymać w zakrystii u ks. Pawła.  Zachęcamy do udziału w pielgrzymce.

Dziękuje za wszystkie ofiary składane na potrzeby katedry, które przeznaczamy na odnowiony ołtarza św. Zyty. W bocznej nawie naszej katedry, naprzeciw kaplicy Matki Bożej, ustawione zostały rusztowania. Będzie odnawiana część nawy bocznej. Chcemy wrócić do pierwotnych barw Tetmajera.

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę, i obecność.  Drogim solenizantom, jubilatom, Gościom oraz naszym Parafianom, życzymy dużo łask od Matki Bożej Wniebowziętej. Na piękne przeżywanie niedzieli i nowego tygodnia w zdrowiu,  wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

Wednesday the 8th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.