Designer: Joomla 3.2 Templates

8.08.21.                       19  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowzięcia N. M. Panny – patronki naszej Parafii Katedralnej. To dzień odpustu parafialnego. Msze św. jak w niedzielę. Będzie także msza św. o g. 16.00.

Uroczystej sumie odpustowej, będzie przewodniczył J. Ek. Ks. Bp Grzegorz, poprowadzi także procesję wokół katedry.

Kazania będzie głosił ks. Prałat Kazimierz Bednarski z Częstochowy.

Po każdej mszy świętej, będzie poświęcenie ziół i kwiatów, przejście wokół głównego ołtarza, oraz modlitwa przy relikwiach św. Jana Pawła II.

Na procesję odpustową zapraszamy, asystę parafialną, dziewczynki do sypania kwiatków oraz całą wspólnotę parafialną.

Zapraszam na spotkanie Panów, którzy uczestniczą w comiesięcznej Drodze Krzyżowej – we wtorek o g. 18.30, w Domu Katolickim.

Ofiary składane w dzień odpustu przeznaczone będą na remont wieży naszej katedry.

Uroczystość odpustowa, to bardzo uroczysty dzień, w którym możemy zyskać odpust zupełny. To jest najpiękniejsza łaska, którą możemy sobie w tym dniu wyprosić. Trzeba w tym dniu przystąpić do Komunii św., pomodlić się w intencjach Ojca Świętego, oraz wyrzec się przywiązania do grzechu.

Z tej racji zapraszamy wszystkich chętnych do spowiedzi, codziennie w tym tygodniu o g. 17.30. Skorzystajmy z tego Sakramentu, w przyszłą niedzielę zyskać odpust zupełny, przystępując do Komunii Świętej. 

Możemy zapisywać się na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy, która wyruszy 23 sierpnia. Naszej grupie będzie przewodniczył ks. Paweł.

Dziękuje za wszystkie ofiary składane na potrzeby katedry. Wokół wieży naszej katedry, ustawiane jest rusztowanie.  Przygotowujemy się do największego remontu wieży, od jej zbudowania. Na całej wieży będzie odnowiony piaskowiec i cegła. Te prace potrwają kilka miesięcy.                                            

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę, i obecność.  Drogim solenizantom, jubilatom, Gościom oraz naszym Parafianom, życzymy dużo łask od Matki Bożej Wniebowziętej.

Na piękne przeżywanie niedzieli i nowego tygodnia, pobytu na wakacjach i urlopach,  wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

Thursday the 20th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.