Designer: Joomla 3.2 Templates

Pamiętajmy, o modlitwie za naszych zmarłych. Dajmy im dar modlitwy, mszy świętej i Komunii św. Pięknym darem jest msza święta gregoriańska.

W czasie adwentu uczestniczymy w mszach o Matce Boże, zwanych „roratami”.  Odprawiane są codziennie o g. 18.00. Dzieci, zapraszamy na roraty w poniedziałki, wtorki i czwartki. Chciejmy w tych mszach, licznie uczestniczyć. Zachęcamy do spowiedzi adwentowej.

We wtorek, o g. 8.00, msza św. w kaplicy Matki Bożej. Modlić się będziemy  w intencji wdów i wdowców.

Zapraszamy na nabożeństwo do o. Pio, które odbędzie się w piątek o 17:30. Również w piątek, po mszy św. wieczornej, droga krzyżowa.

Nabywając świecę z Caritasu, którą zapalamy na stole wigilijnym, oznacza  konkretne dziecko, któremu udzieliliśmy pomocy. Świece możemy nabywać za ławkami i w zakrystii. Cena małej świecy 7 zł., dużej 18 zł.

Adwentowy dzień skupienia, 22 grudnia, połączony ze spowiedzią, poprowadzi w tym roku Ks. Bp Grzegorz.

Ze względu na pandemię, po „kolędzie” w tym roku będziemy chodzić na zgłoszenia od poszczególnych rodzin lub osób. Od dzisiaj, możemy zgłaszać chęć zaproszenia kapłana, do swojego mieszkania. Kapłan przyjdzie w wyznaczonym terminie, by spotkać się z domownikami, pomodlić się i pobłogosławić mieszkanie. Nie przyjmujemy zgłoszeń przez telefon lub internet. Odwiedziny rozpoczniemy po Świętach.

Po świętach, będziemy zapraszać także mieszkańców poszczególnych ulic, na msze święte i nabożeństwa w ich intencji.

Msze zwane „Pasterkami” odprawione będą w katedrze, jak w roku ubiegłym o godz. 21.00 i o 23.00.

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej świątyni.

Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę, przeznaczone będą na ogrzewanie naszej katedry.

Osoby, które chcą przyjmować Komunię Świętą na rękę, prosimy aby podchodziły jako pierwsze do księdza udzielającego Eucharystii przy kaplicy Matki Bożej Różańcowej.

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę, i obecność.  Drogim solenizantom, jubilatom, Gościom oraz naszym Parafianom, życzymy dużo łask od Matki Bożej Wniebowziętej.                                                                                                                                    Na piękne przeżywanie niedzieli i nowego tygodnia,  wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

 

Thursday the 20th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.