Designer: Joomla 3.2 Templates

W środę, będziemy przeżywać, dzień przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Msze święte o g. 9.00 i o 18.00. Nauki na tych mszach świętych wygłosi Ks. Bp Grzegorz. Podczas mszy św. o g. 9.00, będzie udzielany Sakrament Chorych. Pomóżmy osobom starszym przyjść do świątyni, aby na Święta mogli pojednać się z Bogiem.

Spowiedź w środę od g. 8.30 do 10.30., po południu spowiedź od godz. 17.00.  Chciejmy skorzystać w tym dniu ze spowiedzi świętej. To już ostatni czas na pojednanie się z Bogiem i ludźmi, byśmy mogli zasiąść do wigilijnego stołu z czystymi sercami. Codziennie spowiadamy od g. 17.30.

W piątek, wigilia Bożego Narodzenia.  Pamiętajmy o pięknej, polskiej tradycji, wigilijnych potraw, zachowując post. Podczas wieczerzy chciejmy odmówić wspólnie modlitwę, odczytać fragment ewangelii o Bożym Narodzeniu, podzielić się opłatkiem i dopiero wtedy zasiąść do stołu. Zachęcamy do śpiewania „kolęd” w naszych rodzinach.

Wodę święconą możemy zabrać z kościoła, jest przy wejściu do zakrystii.

W wigilię zapraszamy na dwie Pasterki o g. 21.00 i o 23.00,  północy pasterki nie będzie.

Mszy św. o g. 21.00 będzie przewodniczył Ks. Bp Grzegorz.

W sobotę, obchodzić będziemy uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte odprawiane będą jak w niedzielę.

W Boże Narodzenie o g. 12.00 – msze św. odprawi Ks. Bp Grzegorz Kaszak

W następną niedzielę 26 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny. Jest to święto patronalne Rodzin Katolickich. Podczas mszy św. o g. 12.00 będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Mszy św. o g. 12.00, będzie przewodniczył Ks. Bp Grzegorz. Serdecznie na tę mszę świętą zapraszamy wszystkie małżeństwa.

Zakończenie Starego Roku- msza św. dziękczynna o godz. 16.00. W tym dniu jest dyspensa. Możemy spożywać pokarmy mięsne.

 

Możemy zgłaszać chęć zaproszenia kapłana, do swojego mieszkania, na wizytę duszpasterską. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej, Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Możemy nabywać świece, na stół wigilijny.

Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę, i obecność.  Drogim solenizantom, jubilatom, Gościom oraz naszym Parafianom, życzymy dużo łask od Matki Bożej Wniebowziętej.                                                                                                                                    

Na piękne przeżywanie niedzieli i nowego tygodnia,  wszystkim życzymy „Szczęść Boże”.

 

Thursday the 20th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.