Designer: Joomla 3.2 Templates

Równo o północy w uroczystość Bożego Narodzenia licznie zgromadzeni diecezjanie i wierni parafii katedralnej zgromadzili się w katedrze na Pasterce, aby okazać radość z Narodzenia Chrystusa. Mszy św. - jak co roku - przewodniczył Pasterz Diecezji Sosnowieckiej.

 

Podczas uroczystej procesji wejścia Biskup Grzegorz umieścił figurę Nowonarodzonego w szopce. W homilii Ksiądz Biskup zwrócił uwagę, że temu wyjątkowemu Narodzeniu towarzyszyły niezwykłe wydarzenia, m. in. blask z nieba, który przeraził pasterzy. „Bóg przeraził człowieka, aby doprowadzić go do spotkania z Chrystusem” – zauważył Biskup, dodając że znaki działania Boga, który daje je w dzisiejszych czasach, można łatwo przegapić w pędzie świata. „Pasterze przejęli się znakiem z nieba i dotarli do prawdziwej Światłości, bez której człowiek sam siebie nie potrafi pojąć (…) I my przygotujmy Chrystusowi miejsce w sercu, aby On mógł działać”.

Pasterz Sosnowiecki wezwał także do docenienia instytucji rodziny, której wartość jest dzisiaj często kwestionowana: „W noc betlejemską Stwórca pokazał, że rodzina jest miejscem zbawienia, miejscem, gdzie rozwiązuje się problemy”.

Na zakończenie Pasterki Ksiądz Proboszcz Jan Gaik wszystkim zgromadzonym złożył świąteczne życzenia, a po pasterskim błogosławieństwie był czas na wspólne łamanie się opłatkiem.

W dzień uroczystości sumę o godz. 12.00 w katedrze odprawił Ksiądz Biskup Grzegorz wraz z Księdzem Proboszczem Janem i rektorem seminarium sosnowieckiego ks. Konradem Kościkiem, który wraz z klerykami przyjechał z Częstochowy.

 

 

 

Thursday the 13th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.