Designer: Joomla 3.2 Templates

W święto Chrztu Pańskiego licznie zgromadzonych wiernych - nie tylko z naszej parafii, ale i z całej diecezji - połączyło wspólne kolędowanie ku chwale Nowonarodzonego Pana.

Pieśni bożonarodzeniowe, pastorałki i kolędy łacińskie po raz pierwszy w historii naszej katedry były wykonywane przez chór sosnowieckich i częstochowskich kleryków. W świąteczną atmosferę włączyła się czynnie publiczność, wykonując razem z alumnami kolędy: „Dzisiaj w Betlejem”, „W żłobie leży”, „Do szopy” oraz „Bóg się rodzi”. Wśród zgromadzonych w katedrze znaleźli się wszyscy alumni seminariów w Częstochowie, ich przełożeni oraz mieszkańcy będzińskiego domu św. Józefa.

Uczestnikom koncertu przypadły do gustu nie tylko tradycyjne utwory, ale także te rzadziej wykonywane, co zostało potwierdzone gromkimi oklaskami. Wśród tych mniej znanych – ale równie pięknych, co tradycyjne – kompozycji nie zabrakło „Nie śpij, Jezu” autorstwa dyrygenta seminaryjnego chóru ks. Marka Cisowskiego.

W słowie podsumowującym muzyczne spotkanie zarówno Ksiądz Biskup Grzegorz, jak i rektor częstochowskiego seminarium ks. Andrzej Przybylski, wyrazili nadzieję na nawiązanie stałej współpracy muzycznej między seminariami a naszą katedralną parafią.

Thursday the 13th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.