Designer: Joomla 3.2 Templates

 

UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 

Msze Święte w tygodniu odprawiane są o godz. 7.00, 8.00 i 18.00

Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych na rok bieżący. Przyjmujemy także na Msze Święte gregoriańskie.

Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie po Mszy Św. o godz. 18.00

 Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – Msze Święte o godz. 7.00, 8.00 i 18.00

We wtorek Dzień Matki. Tego dnia szczególnie pamiętajmy w modlitwach o naszych mamach. Żyjącym  wypraszajmy Boże Błogosławieństwo i opiekę Matki Najświętszej a zmarłym radość nieba.

W przyszłą niedzielę uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej.

Dzisiaj swoją Mszę Świętą prymicyjną odprawia ks. Karol w rodzinnej parafii Matki Bożej Anielskiej w Dąbrowie Górniczej. W następną niedzielę o godz. 12.00, odprawi Mszę Św. prymicyjną w naszej katedrze i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa. Serdecznie zapraszamy.

W tym roku uroczystość Bożego Ciała wypada 4 czerwca, z racji wizytacji kanonicznej naszej parafii Msze świętą o godz. 10.30 odprawi Ks. Bp Piotr a następnie poprowadzi procesję eucharystyczną do czterech ołtarzy. Trasa procesji i miejsca ołtarzy tak jak w roku ubiegłym. 

Trwa remont naszej katedry. Prace konserwatorskie prowadzone są przy sklepieniu nawy głównej oraz w kaplicy Matki Bożej Różańcowej. Po zakończeniu Eucharystii zachęcamy do zobaczenia w kaplicy pierwotnych malowideł, które zostały już odkryte. Nadal wymieniana jest instalacja elektryczna.  Zakończone zostały prace przy wymianie blachy na południowej nawie bocznej. Obecnie czyszczony jest kamień i układane rynny oraz naprawiany jest dach nad kotłownią.

Zachęcamy do nabywania prasy religijnej w zakrystii – Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego gościa Niedzielnego dla dzieci.

Dziękuję za wszystkie ofiary składane na katedrę i na kuchnię św. Zyty dla ubogich.

Wszystkim obchodzącym w najbliższym tygodniu – dzień  imienin lub urodzin - składamy najlepsze życzenia. Na nowy tydzień wszystkim życzymy „Szczęść Boże.

Thursday the 13th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.