Designer: Joomla 3.2 Templates

Info2012

W sylwestrowy wieczór miała miejsce Msza św. dziękczynna za mijający rok połączona z Adoracją Najświętszego Sakramentu.

12 stycznia o godz. 19.00 z koncertem kolęd zawita w Sosnowcu Dziewczęcy Chór Katedralny "Puellae Orantes" z Tarnowa.Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

W piątek 21 grudnia 2012 roku w Szkole Podstawowej nr 22 uczniowie klas 1 – 6 przygotowali występ z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Nad całą oprawą występu czuwali nauczyciele religii.

Przeżywając co roku cud Bożego Narodzenia, przełamując się opłatkiem w cieple światła, radości i miłości płynących z betlejemskiego żłóbka, składamy sobie świąteczne życzenia.

Dnia 01.01.2013 r. rusza strona internetowa Cmentarza Katedralnego Parafii Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu przy ul. Mireckiego i Smutnej. Na stronie tej będzie można wyszukać grób naszych zmarłych, zapalić wirtualny znicz z dedykacją, a także skontaktować się z administratorem cmentarza w sprawie uregulowania należności za dzierżawę grobów.

Przełom grudnia i stycznia to czas licznych spotkań opłatkowych, wigilii i jasełek. Takie właśnie spotkania miały miejsce we wszystkich szkołach leżących na terenie naszej parafii. Szczególnie uroczysty charakter miało spotkanie w II Liceum Ogólnokształcącym im. E. Plater, a to za sprawą ks. biskupa Grzegorza Kaszaka, który był gościem honorowym tej uroczystości.

Wednesday the 8th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.