Designer: Joomla 3.2 Templates

Info2013

W święto Chrztu Pańskiego licznie zgromadzonych wiernych - nie tylko z naszej parafii, ale i z całej diecezji - połączyło wspólne kolędowanie ku chwale Nowonarodzonego Pana.

Wieczorem 5 stycznia parafianie i goście zgromadzili się w katedrze, aby wysłuchać bożonarodzeniowego koncertu "Lutni".

Dzień przed uroczystością Objawienia Pańskiego dzieci z klasy II a Szkoły Podstawowej nr 8 pod kierownictwem p. Elżbiety Szyjki (wychowawczyni) oraz p. Jolanty Szafarskiej (katechetki) Jasełkami przypomniały wspaniałe wydarzenie Narodzenia Pana Jezusa.

„Człowiekowi może się ciągle wydawać, że czasu jest mało, że czas szybko mija, a Bóg daje nam go tyle, abyśmy potrafili nagromadzić sobie skarbów” – przypomniał w ostatni dzień roku Biskup Grzegorz Kaszak.

W niedzielę Świętej Rodziny małżonkowie obecni na Mszy św. sprawowanej przez Księdza Proboszcza o godz. 12.00 odnowili swoje małżeńskie przyrzeczenia miłości, wierności i uczciwości.

Równo o północy w uroczystość Bożego Narodzenia licznie zgromadzeni diecezjanie i wierni parafii katedralnej zgromadzili się w katedrze na Pasterce, aby okazać radość z Narodzenia Chrystusa. Mszy św. - jak co roku - przewodniczył Pasterz Diecezji Sosnowieckiej.

Wednesday the 8th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.