Designer: Joomla 3.2 Templates

Aktualnosci

Pamiętajmy, o modlitwie za naszych zmarłych. Ofiarujmy za nich mszę świętą oraz Komunię św. Pięknym darem jest msza święta gregoriańska.

We wtorek o g. 8.00, msza św. w kaplicy Matki Bożej.

We wtorek rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego.

6.01.2022 - urocz. Objawienia PańskiegoDzisiaj po mszy świętej o g. 18.00, zapraszamy na koncert „kolęd”, w wykonaniu chóru katedralnego Lutnia.

W niedzielę, po mszy św. o godz. 18.00, w naszej katedrze wystąpi kabaret RAK. Będzie śpiewał kolędy i pastorałki.

W Uroczystość Bożego Narodzenia, msze św. jak w niedziele. Mszy św. o g. 12.00, przewodniczy Ks. Bp Grzegorz.

W niedzielę 26 grudnia, przypada święto Świętej Rodziny. Jest to święto patronalne Rodzin Katolickich. Podczas mszy św. o g. 12.00 będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Mszy św. o g. 12.00, będzie przewodniczył Ks. Bp Grzegorz. Serdecznie na tę mszę świętą zapraszamy wszystkie małżeństwa.

We wtorek, msza św. w kaplicy Matki Bożej. Modlić się będziemy za zmarłych.

Możemy zgłaszać chęć zaproszenia kapłana, do swojego mieszkania, na wizytę duszpasterską. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii.

Zakończenie Starego Roku- msza św. dziękczynna o godz. 16.00. W tym dniu jest dyspensa. Możemy spożywać pokarmy mięsne.

W sobotę, 1 stycznia Nowy Rok. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte jak w niedzielę.

W środę, będziemy przeżywać, dzień przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Msze święte o g. 9.00 i o 18.00. Nauki na tych mszach świętych wygłosi Ks. Bp Grzegorz. Podczas mszy św. o g. 9.00, będzie udzielany Sakrament Chorych. Pomóżmy osobom starszym przyjść do świątyni, aby na Święta mogli pojednać się z Bogiem.

Spowiedź w środę od g. 8.30 do 10.30., po południu spowiedź od godz. 17.00.  Chciejmy skorzystać w tym dniu ze spowiedzi świętej. To już ostatni czas na pojednanie się z Bogiem i ludźmi, byśmy mogli zasiąść do wigilijnego stołu z czystymi sercami. Codziennie spowiadamy od g. 17.30.

W piątek, wigilia Bożego Narodzenia.  Pamiętajmy o pięknej, polskiej tradycji, wigilijnych potraw, zachowując post. Podczas wieczerzy chciejmy odmówić wspólnie modlitwę, odczytać fragment ewangelii o Bożym Narodzeniu, podzielić się opłatkiem i dopiero wtedy zasiąść do stołu. Zachęcamy do śpiewania „kolęd” w naszych rodzinach.

Wodę święconą możemy zabrać z kościoła, jest przy wejściu do zakrystii.

W wigilię zapraszamy na dwie Pasterki o g. 21.00 i o 23.00,  północy pasterki nie będzie.

Mszy św. o g. 21.00 będzie przewodniczył Ks. Bp Grzegorz.

W sobotę, obchodzić będziemy uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte odprawiane będą jak w niedzielę.

Pamiętajmy, o modlitwie za naszych zmarłych. Dajmy im dar modlitwy, mszy świętej i Komunii św. Pięknym darem jest msza święta gregoriańska.

W czasie adwentu uczestniczymy w mszach o Matce Boże, zwanych „roratami”.  Odprawiane są codziennie o g. 18.00. Dzieci, zapraszamy na roraty w poniedziałki, wtorki i czwartki. Chciejmy w tych mszach, licznie uczestniczyć. Zachęcamy do spowiedzi adwentowej.

We wtorek, o g. 8.00, msza św. w kaplicy Matki Bożej. Modlić się będziemy  w intencji wdów i wdowców.

Zapraszamy na nabożeństwo do o. Pio, które odbędzie się w piątek o 17:30. Również w piątek, po mszy św. wieczornej, droga krzyżowa.

Nabywając świecę z Caritasu, którą zapalamy na stole wigilijnym, oznacza  konkretne dziecko, któremu udzieliliśmy pomocy. Świece możemy nabywać za ławkami i w zakrystii. Cena małej świecy 7 zł., dużej 18 zł.

Adwentowy dzień skupienia, 22 grudnia, połączony ze spowiedzią, poprowadzi w tym roku Ks. Bp Grzegorz.

Pamiętajmy, o modlitwie za naszych zmarłych. Dajmy im dar modlitwy, mszy świętej i Komunii św. Pięknym darem jest msza święta gregoriańska.

W czasie adwentu uczestniczymy w mszach o Matce Boże, zwanych „roratami”.  Odprawiane są codziennie o g. 18.00. Dzieci, zapraszamy na roraty w poniedziałki, wtorki i czwartki. Chciejmy w tych mszach, licznie uczestniczyć.

We wtorek, o g. 8.00, msza św. w kaplicy Matki Bożej. Modlić się będziemy za naszych chorych.

Świece z Caritasu na stół wigilijny możemy nabywać za ławkami i w zakrystii. Cena małej świecy 7 zł., dużej 18 zł.

Subcategories

Thursday the 20th. Parafia Katedralna Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu.